Przejdź do treści

Zespół chemii radiacyjnej stosowanej - aktualności

 

ICARST2025_Banner
3rd International Conference on Applications of Radiation Science and Technology

W dniach 7 – 11 kwietnia, 6 członków Zespołu Chemii Radiacyjnej Stosowanej - BioMat wzięło udział w 3rd International Conference on Applications of Radiation Science and Technology – ICARST, zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (IAEA) w siedzibie głównej Agencji w Wiedniu. Trzech członków Zespołu zaprezentowało wyniki swoich badań w trakcie prezentacji ustnych, a młodsze członkinie Zespołu wzięły udział w prezentacjach posterowych. Udział w międzynarodowej konferencji umożliwił odświeżenie relacji z cenionymi naukowcami z dziedziny badań radiacyjnych, a także nawiązanie nowych kontaktów, które mogą zaowocować przełomowymi projektami badawczymi w przyszłości.

 

ICARST2025_Members

 


 

IAEA meeting logo
Warsztaty Technical Meeting on Basic Radiation Chemistry in Polymer Modification

W dniach 9-13 września na prośbę i pod patronatem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA, ONZ)  Zespół Chemii Radiacyjnej Stosowanej - BioMat  już po raz drugi zorganizował i poprowadził międzynarodowe warsztaty w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej (MITR) . Spotkanie naukowe zatytułowane „Technical Meeting on Basic Radiation Chemistry in Polymer Modification” dotyczyło chemii i technologii radiacyjnej polimerów. Notatka o warsztatach ukazała się na stronie internetowej Życia Uczelni, zapraszamy do lektury: 

https://www.zu.p.lodz.pl/miedzynarodowe-warsztaty-pod-patronatem-international-atomic-energy-agency

IAEA Group picture

 


 

Członkowie zespołu chemii radiacyjnej stosowanej
Artykuł w Życiu Uczelni nr 156 – Nanożele jako transportery radioizotopów w onkologii

Ostatnie dekady przyniosły rozwój wiedzy i technologii w dziedzinie systemów celowanego i kontrolowanego dostarczania do organizmu człowieka leków i innych substancji biologicznie czynnych. Wśród takich systemów na szczególną uwagę zasługują receptury oparte na nanocząstkach. Umożliwiają one poprawę rozpuszczalności i stabilności leków, wydłużają ich czas przebywania w krwiobiegu oraz pomagają zmniejszać efekty uboczne terapii.

Więcej na: https://www.zu.p.lodz.pl/nanozele-jako-transportery-radioizotopow-w-onkologii

The website encountered an unexpected error. Please try again later.